BG EN

Президентът на Македония свика Съвета за сигурност

СВЕТЪТ ДНЕС

Президентът на Македония свика Съвета за сигурност

3435
на 10.05.2015
Президентът на Македония свика Съвета за сигурност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Македонският президент Георге Иванов свика за днес следобед извънредно заседание на Съвета за сигурност.

препоръчано

На него ще присъстват държавният глава, председателят на парламента Трайко Веляновски, премиерът Никола Груевски, както и министрите на отбраната, на вътрешните работи и на външните работи – Зоран Йолевски, Гордана Янкуловска и Никола Попоски.

На заседанието ще присъстват още Вели Креци, Флора Кадриу и Насер Сейдини. В съобщението от кабинета на Иванов се казва, че той е поканил и лидера на опозицията Зоран Заев, както и ръководителите на двете албански партии Али Ахмети и Мендух Тачи, пише БГНЕС.

Заседанието трябва да започне в 18 ч. българско време. Заседанието се свиква ден след тежките въоръжени сблъсъци в района на Куманово в Македония, където по последни данни загинаха шестима полицаи, а над 30 други са ранени.

Все още не се знае броят на загиналите и ранени от въоръжената групировка, както и сред цивилното население. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК