BG EN

Президентът на Македония: Терористичната група в Куманово планирала много нападения за дестабилизиране на страната

ГОРЕЩО
ЧАС ПИК

Президентът на Македония: Терористичната група в Куманово планирала много нападения за дестабилизиране на страната

7259
на 11.05.2015
Президентът на Македония: Терористичната група в Куманово планирала много нападения за дестабилизиране на страната
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Въоръжената група, елиминирана в Куманово, планирала много нападения в Македония с цел дестабилизиране на страната. Това заяви снощи в телевизионно обръщение македонският президент Георге Иванов, цитиран от Асошиейтед прес. Президентът направи изявление след извънредно заседание на македонския Съвет за национална сигурност в Скопие. Той прекъсна визитата си в Русия в събота, когато в Куманово избухнаха въоръжени сблъсъци.

препоръчано

"Полицията предотврати координирани терористични нападения в различни райони на страната, които щяха да предизвикат сериозно дестабилизиране, хаос и страх", заяви Иванов. "Членовете на групата са екстремисти и престъпници със забележителна военна подготовка и умения. Ето защо ние платихме толкова скъпа цена със загубата на човешки животи", добави той. При сблъсъците загинаха най-малко 22 души - осем полицаи и 14 нападатели, заяви говорителят на МВР Иво Котевски.

Премиерът Никола Груевски заяви пред журналисти, че групата от над 40 въоръжени мъже планирала нападения срещу държавни институции, спортни събития и големи търговски центрове, и че те имали боен опит от региона и от Близкия изток. Груевски изтъкна, че групата не била подкрепяна от местното албанско малцинство, пише БТА.


Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 5 юни - Везните да контролират емоциите си, Козирозите да не се поддават на изкушения САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 5 юни - Везните да контролират емоциите си, Козирозите да не се поддават на изкушения
ПИК TV x
Виктор Димчев размаза Радев пред ПИК TV: Той пробва чрез референдума да си прави партия, но ще си остане пенсиониран летец (ВИДЕО) Виктор Димчев размаза Радев пред ПИК TV: Той пробва чрез референдума да си прави партия, но ще си остане пенсиониран летец (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента