ГОРЕЩО
ПРАХ ЗА ОЧИТЕ: Кой плати метежа? DJ Асена НЕ ПОЗНАВА ЗАКОНА или ЛЪЖЕ за финансирането на протеста
Жестоко убийство в село Прелез, извършителят е задържан
Делян Пеевски: Заради политически чадър от ППДБ, СРС пусна на свобода директора, обвинен в незаконно заснемане на видеа от ученически тоалетни
Атанас Зафиров: Не се срамуваме за участието си в това правителство
Новите избори - дни преди Цветница
ЧАС ПИК
Президентът на Молдова е подписал указ за утвърждаването на Павел Филип за премиер на страната
2795
на 21.01.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът на Молдова Николае Тимофти е подписал указ за утвърждаването на представителя на Демократическата партия Павел Филип за премиер на страната, съобщава РИА Новости, позовавайки се на съветника на президента Влад Цуркану.
По-рано 57 депутати подкрепиха кандидатурата на Филип за премиер.
В сряда Филип представи пред депутатите програма за дейността на правителството. Сред посочените приоритети са европейската интеграция, задълбочаването на стратегическия диалог между Молдова и САЩ, развитието на отношенията с МВФ и Световната банка и продължаването на партньорството с НАТО с цел укрепване на статута на неутралитет.
препоръчано


