BG EN

Президентът на Украйна и Вселенският патриарх подписаха споразумение за създаване на Украинска автокефална църква

Европа

Президентът на Украйна и Вселенският патриарх подписаха споразумение за създаване на Украинска автокефална църква

8471
на 03.11.2018
Президентът на Украйна и  Вселенският патриарх подписаха споразумение за създаване на Украинска автокефална църква
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Украинският президент Петро Порошенко и Вселенският патриарх Вартоломей подписаха споразумение за създаване на Украинска автокефална църква, предава TACC, цитирана от „Фокус“.

препоръчано

Церемонията по подписването се е състояла в резиденцията на патриарха в истанбулския квартал Фенер.

"Днес е исторически ден. Украинците се молеха на Господ да им изпрати единна православна автокефална църква", каза Порошенко след подписването.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК