ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът Росен Плевнелиев поднесе съболезнованията си на семейството и близките на изявения български писател, литературен критик и общественик Николай Петев.
“Разделяме се с дългогодишния председател на Съюза на българските писатели, само месец след като отбелязахме забележителния 100-годишен юбилей на една от най-важните творчески организации в страната. Вярвам, че със своя талант и активна работа Николай Петев зае достойно място сред онези светли умове на България, свързали живота и творчеството си с дейността на Съюза”, пише държавният глава в писмото си.
“Ще го запомним преди всичко като човек на духа и словото, оставил ярка диря в сърцата на мнозина”, се казва още в съболезнователното писмо на президента Росен Плевнелиев до близките на Николай Петев.
ПИК припомня, че Петев бе и депутат от „Коалиция за България” в настоящото Народно събрание с мандат от Ямболския МИР.


