BG EN

През Сърбия минали 120 000 мигранти, само 500 поискали официално да останат

ЧАС ПИК

През Сърбия минали 120 000 мигранти, само 500 поискали официално да останат

3213
на 05.09.2015
През Сърбия минали 120 000 мигранти, само 500 поискали официално да останат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Сърбия е регистрирано преминаването на 120 000 души, около 108 000 души са изразили намерение да поискат убежище в тази страна, а официално са поискали това едва 500 души, съобщи днес сръбският вицепремиер и министър на външните работи Ивица Дачич в Люксембург след среща с министрите на външните работи на ЕС, предаде Танюг, цитирана от БТА.
Данните показват, че мигрантите не искат да останат в Сърбия, добави Дачич пред журналисти след срещата.
"Това беше още една среща, на която Европа продължава да търси план за действие за решаване на кризата с мигрантите", каза Дачич. По негова оценка ЕС изостава зад проблемите. Според сръбския външен министър фактът, че отделни министри говорели за трафик на хора, показва, че те не осъзнават проблема и че вече става въпрос за масово преселение на хора, а не за трафик.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Гюров се превръща в „Кирил Петков 2“, Йотова носи отговорност и може да го освободи (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Гюров се превръща в „Кирил Петков 2“, Йотова носи отговорност и може да го освободи (ВИДЕО)
ново
Днес: 94
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК