BG EN

Премахват каравани - къщички на Арапя

Региони

Премахват каравани - къщички на Арапя

17811
на 29.07.2023
Премахват каравани - къщички на Арапя
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Община Царево започна да премахва 20 каравани, превърнати в къщички, на къмпинг "Арапя". Караваните са на брега на морето в един имот, като всяка от тях се отдава под наем от нейния собственик. 

препоръчано

Заповедта е влязла в сила отдавна, но имаше временно отлагане, уточни кметът на Царево Георги Лапчев:

"В продължение на 2 години собственикът на този имот и собствениците на тези каравани не пожелаха да спазят закона. Това са незаконно поставени каравани, които са превърнати в нещо като къщички на самия бряг. Под презумцията, че има някакъв сенник, всъщност има между 100 и 200 кадрата дюшеме, в което има холова гарнитура, остъклено е, има климатици, телевизори. Това си е един малък апартамент."

свързани новини

20 обекта са с принудителна заповед за терена, в който се влиза днес, уточни Лапчев. За съседен терен тече заповед за още 20-30 обекта. 

Това е втората подобна акция за този месец по отстраняване на обекти, изградени незаконно в горски фонд и земеделски земи. Близо 80 обекта в района имат заповед за премахване. Някои от тях не са обжалвани и са влезли в сила, други са в съдебна фаза.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 39
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК