Премиерът Радев връчва националния флаг на олимпийските отбори по природни науки
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Министър-председателят Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки за 2026 година, които ще представят България на най-престижните международни олимпиади през тази година.
Събитието ще се състои днес от 11:00 часа, съобщи правителствената пресслужба.
На официалната церемония в Министерския съвет ще присъстват ученици и преподаватели от националните екипи по математика, физика, химия, биология, лингвистика, информатика, астрономия, астрофизика, география и изкуствен интелект, както и вицепремиерът Иво Христов и министърът на образованието и науката Георги Вълчев.
По-късно през деня, отново в присъствието на премиера Радев и вицепремиера Атанас Пеканов и образователния министър Георги Вълчев, ръководството на Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет "Св. Климент Охридски" ще представи спечелено престижно научно отличие и неговото значение за България


