BG EN

Привърженици на традиционния брак участваха в марш във Вашингтон

СВЕТЪТ ДНЕС

Привърженици на традиционния брак участваха в марш във Вашингтон

2782
на 26.04.2015
Привърженици на традиционния брак участваха в марш във Вашингтон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няколко хиляди американци участваха в общонационален марш в столицата Вашингтон в защита на традиционния брак и семейство.

препоръчано

Те организираха митинг на централния булевард, а после се качиха на Капитолийския хълм към сградите на Конгреса и Върховния съд на САЩ. Инициатор на проявата бе Националната организация за защитана брака, която отстоява традиционните морални и семейни ценности. Тя изповядва твърде консервативни позиции по много въпроси, отказвайки дори правото на аборт на жените. Вече трета година тя организира такъм марш в столицата.

Този път проявата е посветена на започващото във вторник разглеждане във Върховния съд на въпроса за еднополовите бракове или за "равенството на правата на съпружество", както е формулирано в официалните документи.

Всъщност висшата съдена инстанция на САЩ трябва да определи дали конституцията на страната гарантира на сексуалните малцинства правото да сключват еднополови бракове или проблемът трябва да се решава на местно равнище съобразно законите на отделните щати. /ТАСС

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Протест пред Съдебната в подкрепа на куриерa, арестуван заради Мирчев - октопода, който нагледно показа как работи дълбоката държава (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Протест пред Съдебната в подкрепа на куриерa, арестуван заради Мирчев - октопода, който нагледно показа как работи дълбоката държава (ВИДЕО)
ново
Днес: 75
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК