BG EN

Приключи ваксинацията на животни срещу антракс в Оброчище

ЧАС ПИК

Приключи ваксинацията на животни срещу антракс в Оброчище

1765
на 27.09.2015
Приключи ваксинацията на животни срещу антракс в Оброчище
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Приключи ваксинацията на животни срещу антракс в село Оброчище, Община Балчик. Това каза д-р Розалина Брайкова, директор на ОД на БАБХ в Добрич.

препоръчано

Тя посочи, че ваксинацията на животните е започнала на 25-и септември, като към момента са ваксинирани всички овце, кози, говеда и коне, които са на територията на землището на село Оброчище.

Д-р Брайкова заяви, че са наложени мерки за забрана на движение, продажба, паша и клане на животните, в периода на карантина, който е необходим във връзка със заболяването. Стана ясно, че синът на починалата 73-годишна жена от антракс – мъж на 50 години е настанен за лечение от заболяването в Инфекциозна болница във Варна.

Д-р Розалина Брайкова заяви, че вчера е получен сигнал за починала още една овца от същото стадо. Изпратени са проби от нея, за да се установи дали животното е починало от антракс, като подозренията на специалистите са, че това е причината за смъртта й. Трупът на овцата е загробен съответно изискванията на здравните власти. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО) ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО)
ново
Днес: 37
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК