ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Принц Ангел Рашков сяда на трона на баща си. Досега това бе изключително право само на "царя" Кирил Рашков. Самият „принц“ Ангел пусна снимка в профила си във Фейсбук, на която позира като истински владетел.
Това даде повод за коментари, че имащият здравословни проблеми 73-годишен "цар", ще "абдикира" в полза на наследника си, твърди bgdnes.bg.
Ако „принц“ Ангел наистина смени титлата си с царска, той ще оглави циганското семейство, което в последните години стана печално известно със съдебните си саги. До събитията в Катуница обществото сякаш бе позабравило биографията на членовете на фамилията, която е обвита с тайни и само по-запознатите са наясно откъде са натрупани почти митичните съкровища, които се приписват на Рашкови.

Още през есента на 1987 г. в списание "Общество и право" излиза очерк със заглавие "Милионерът". Посветен е на Кирил Рашков и авторът проследява историята на "царската" фамилия още от времената преди 9 септември 1944 г. И тогава тя е създавала главоболия на полицията, с които по-късно ще се сблъска и комунистическата милиция.
Бащата на Кирил Рашков е роденият през 1900 г. Георги Парашков, окичил се в онези времена с титлата Цар Гого. Той е търговец на злато, спечелил по различни начини купища от ценния метал, заради което е наричан Алтън Гого. Кирил Рашков е най-малкото от осемте деца на циганския „цар“, но се утвърждава като „престолонаследник“, тъй като в най-силна степен е наследил комбинативния ум на баща си и предприемчивостта му. За таткото се знае, че при идването на комунизма е удостоен с орден за заслуги от БКП, защото по време на войната крадял коне и прозорливо част от тях давал на партизани, предусещайки кои ще бъдат бъдещите силни на деня.
В края на 60-те години обаче Цар Гого е арестуван за незаконно притежание на злато. Милицията открива едва 7 кила жълтици и ги конфискува.
До смъртта му през 1981 г. никой освен наследниците не узнава къде е заровено истинското имане. Част от циганите по това време вече припознават фамилията за „царска“ и на погребението се стичат над 3000 души, като по този начин то остава като едно от най-многолюдните заедно с това на Гунди.