BG EN

Пробив: Нова партия е фаворит на изборите в Тунис

Африка

Пробив: Нова партия е фаворит на изборите в Тунис

5786
на 06.10.2019
Пробив: Нова партия е фаворит на изборите в Тунис
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Седем милиона тунизийци гласуват днес за парламент, три седмици след като санкционираха управляващата политическа класа на първия тур на президентските избори, предаде БТА, цитирана от БНР.

препоръчано

На изборите се явяват 15 000 кандидати за 217 места и множество партии без ясно позициониране в политическия спектър.

Излезлият на първо място на първия тур на президентските избори медиен магнат Набил Каруи създаде през юни партията „Калб Тунес“ (б.р. Сърцето на Тунис). Според неофициални допитвания именно тази паритя е с най-добри шансове да спечели първо място с 29% от гласовете.

Второ място с 15% се отрежда на ислямистката партия „Ан Нахда“ (б.р. Възраждане), а трето - на националдемократическата Свободна конституционна партия с 12 процента.

Следващият парламент се очертава силно разпокъсан, а някои политически формации са във враждебни отношения, което предвещава трудни преговори за съставяне на мнозинство.

Според анализатора Микаел Аяри е възможно да не се стигне до съставяне на правителство в предвидения от конституцията срок.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова: Трябва да се сложи край на разточителството с държавните разходи. Недопустимо е Проданов да говори така (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова: Трябва да се сложи край на разточителството с държавните разходи. Недопустимо е Проданов да говори така (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК