BG EN

ПРОБЛЕМ: Липсва работна ръка в земеделието - внасяме работници от Украйна

Икономика

ПРОБЛЕМ: Липсва работна ръка в земеделието - внасяме работници от Украйна

17469
на 29.10.2019
ПРОБЛЕМ: Липсва работна ръка в земеделието - внасяме работници от Украйна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Земеделски производители от Варна се оплакват от липса на работна ръка и подбиване на цените на стоката им от вносни продукти. Това стана ясно на заседание на Областния консултативен съвет по плодове и зеленчуци, домакин на което беше Областният информационен център в морската столица.

препоръчано

Производител от Аксаково обясни, че цената на борсите на вносното грозде от Гърция е 1,30 лв. за килограм, докато същото качество у нас струва 1,80 лв.

Той добави и че има проблеми с намирането на работници, което налага да се търсят желаещи от други общини в областта, въпреки че надникът е 50 лева. Работна ръка се внася и от Украйна.

Производителите посочиха, че минималното заплащане на наетите е 800 лв., като допълнително им се осигуряват квартира и храна.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО) ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК