BG EN

Продават ловна хижа на Чаушеску за 1 млн. евро

Балкани

Продават ловна хижа на Чаушеску за 1 млн. евро

18430
на 09.12.2025
Продават ловна хижа на Чаушеску за 1 млн. евро
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бивша ловна хижа, принадлежала на Николае Чаушеску, се продава на търг от Romania Sotheby’s International Realty, предаде БТА. Организаторът на събитието е определил начална цена от почти един милион евро, съобщават местните медии.

препоръчано

Построена през 1985 г. по искане на комунистическия диктатор, който е бил запален по лова, хижата се намира в Гура Сириулуй в окръг Бузъу, на около час от град Брашов.

Тя е с обща площ от 41 198 квадратни метра, от които 1821 квадратни метра застроена площ. Достъпът е по горски път с дължина приблизително четири километра.

През последните десетилетия имотът е претърпял обширен процес на реставрация, разширяване и модернизация, като същевременно са запазени елементи, отразяващи историята на мястото.

Хижата разполага с открит плувен басейн, тенис корт с нощно осветление, градини, фитнес зона, беседка, панорамни тераси и детска площадка. До нея може да се стигне и с хеликоптер, тъй като поляна на имота е предназначена за кацане и това позволява бърз достъп от градове като Букурещ, Брашов или Сибиу.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК