BG EN

Продадоха легендарния символ на Кърджали хотел "Арпезос" (обновена)

ЧАС ПИК

Продадоха легендарния символ на Кърджали хотел "Арпезос" (обновена)

62624
на 02.10.2015
Продадоха легендарния символ на Кърджали хотел Арпезос (обновена)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хотел „Арпезос" в Кърджали вече има нови собственици, съобщава 24rodopi.com, като се позовава на източници, запознати с финализирането на сделката. Последните собственици на хотела са от Пловдив, но от години търсеха купувач и затова в една от емблемите на Кърджали не бяха вложени сериозни средства.

препоръчано

От години хотелът е обявен за продан и интерес към него проявяваха родни и чужди бизнесмени. Преди година в последния момент се провали сделка с кърджалийски предприемач. Тогава собствениците на хотела искаха 3 милиона евро, но купувачите пресметнаха, че са му нужни още толкова, за да превърна комплекса в атрактивно място за клиенти.

Новият собственик на хотела е кърджалийска строителна фирма. От сайтовете за продажба на недвижими имоти вече са свалени офертите за продажбата на „Арпезос". Последната обявена цена там беше 3,5 милиона евро за 10 000 кв. метра площ. За един кв. метър се търсеха 350 евро.

„Хотелът работи целогодишно и е категория „3 звезди". Хотелската част разполага с 130 легла, разпределени в 16 единични, 50 двойни стаи и 8 апартамента. Всички стаи са оборудвани със собствен санитарен възел, телевизор с кабелна телевизия, телефон, минибар и климатик", твърдят от „Арпезос", пише 24rodopi.com

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
ПИК TV! Депутатите изслушват министри в рамките на редовния парламентарен контрол (НА ЖИВО) ПИК TV! Депутатите изслушват министри в рамките на редовния парламентарен контрол (НА ЖИВО)
ново
Днес: 64
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК