BG EN

Продължава събарянето на къщи в "Максуда"

Животът днес

Продължава събарянето на къщи в "Максуда"

8829
на 16.07.2014
Продължава събарянето на къщи в Максуда
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В 9:45 ч. днес продължава събарянето на останалите четири общински къщи във варненския ромски квартал „Максуда“. Къщите са освидетелствани като опасни, като на 4 юли на самонастанилите се в тях граждани бяха връчени заповеди за изземване.

Къщите, които ще се събарят днес, са на адреси: ул."Кап.Райчо" № 100, №102, №102 и на ул."Бяла черква" №11. Спрени са токът и водата. Три от тях са опразнени и обитателите вече са изнесли вещите си.

Близо 200 къщи в „Максуда“ предстои да бъдат съборени в следващите месеци. В края на миналата седмица изтече срокът за доброволното събаряне на 51 постройки в ромското гето.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ експертът Васил Грудев алармира: Новата власт спешно да подхване темата със земеделието, защото иначе... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ експертът Васил Грудев алармира: Новата власт спешно да подхване темата със земеделието, защото иначе... (ВИДЕО)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК