BG EN

Прокуратурата в Кюстендил води разследване за насилие над ученик

Темида

Прокуратурата в Кюстендил води разследване за насилие над ученик

3357
на 22.02.2022
Прокуратурата в Кюстендил води разследване за насилие над ученик
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Под ръководството на Районна прокуратура – Кюстендил се води разследване за насилие над ученик в бобошево, съобщиха от пресцентъра на ведомството.

препоръчано

Досъдебното производство по случая е образувано на 21.02.2022 г., в деня на постъпил сигнал от директора на училище в гр. Бобошево, област Кюстендил. В него се посочва за публикуван в интернет пространството видеоклип, съдържащ насилие над дете, учещо в ръководеното от него учебно заведение.

Към настоящия момент е установено, че около 15,30 ч. на 19.02.2022 г., на градския стадион в гр. Бобошево, малолетният Г.Н. бил нападнат и заплашен. Момчето било удряно с ритници, юмруци, както и с камшик по гърба.

Наблюдаващият прокурор е възложил на органите на МВР установяване на лица, участващи в инцидента. Незабавно са предприети действия по установяването им. Самоличността на участниците и свидетелите е изяснена.

Проведени са разпити на над 10 деца и директора на училището. Ще бъдат разпитани и други свидетели. Назначена е съдебномедицинска експертиза за установяване на наранявания, причинени на пострадалия. Предстои извършване на видеотехническа експертиза на заснетия клип. Органите на МВР следва да установят наличие на видеокамери в района на местопроизшествието.

За случая е сезиран отдел „Закрила на детето“ при Дирекция „Социално подпомагане“ - Бобошево.

Разследването по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат. Утре ще е първа точка в парламента. Няма да има никакво преформатиране (НА ЖИВО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат. Утре ще е първа точка в парламента. Няма да има никакво преформатиране (НА ЖИВО)
ново
Днес: 66
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК