BG EN

Прокуратурата нареди Тютюневите складове да се укрепят незабавно

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Прокуратурата нареди Тютюневите складове да се укрепят незабавно

7687
на 26.08.2016
Прокуратурата нареди Тютюневите складове да се укрепят незабавно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Окръжната прокуратура в Пловдив разпореди общината и Инспектората по опазване на културното наследство незабавно да предприемат мерки за аварийното укрепване на изгорелите Тютюневи складове.

препоръчано

Това трябва да бъде извършено, за да се предотврати допълнителното им разрушаване, както и за да се премахне опасността от инциденти.

Прокуратурата, която завърши огледите в пострадалите сгради, трябва да бъде уведомена за предприетите мерки в 7-дневен срок.

Няколко сгради от т.нар. Тютюнев град, част от културното наследство на Пловдив, горяха в събота.

Първоначалните версии бяха свързани с умишлен палеж, но по-късно прокуратурата обвини бездомника Любомир Данчев за причиняване на пожара по непредпазливост.

Макар Тютюневите складове да са сериозно пострадали, те може да бъдат възстановени в първоначалния си вид, твърдят експерти.  

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на Възраждане и ИТН (НА ЖИВО) ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на "Възраждане" и ИТН (НА ЖИВО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК