BG EN

Прокуратурата на Кьовеши проверява 98 случая за злоупотреби с евросредства в България

Темида

Прокуратурата на Кьовеши проверява 98 случая за злоупотреби с евросредства в България

14727
на 24.03.2022
Прокуратурата на Кьовеши проверява 98 случая за злоупотреби с евросредства в България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Прокуратурата на ЕС представи днес годишния си доклад, който сочи, че се проверяват 98 случая, свързани със съмнения за злоупотреба с европейски средства в България.

препоръчано

Вероятните щети за бюджета на ЕС са 427 милиона евро, от които 3,4 млн. евро - измами с ДДС. Посочва се, че е повдигнато едно обвинение.

Българските власти са подали 237 сигнала, институциите на ЕС - 12, а частните сигнали са 17, показват данните. Общият брой на получените сигнали за нашата страна са 273 към 31 декември миналата година.

Извършени са 105 проверки, от които 49 продължават. Една проверка е била прекратена заради липса на основание за разследване.
 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК