BG EN

Прокуратурата подхвана извършители на контрабанда на 286,940 кг хероин на стойност 25 824 600 лева

Темида

Прокуратурата подхвана извършители на контрабанда на 286,940 кг хероин на стойност 25 824 600 лева

12455
на 16.10.2020
Прокуратурата подхвана извършители на контрабанда на 286,940 кг хероин на стойност 25 824 600 лева
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Окръжна прокуратура – Хасково внесе в съда обвинителен акт за контрабанда на 286,940 кг хероин на стойност 25 824 600 лева. Той е спрямо  С.Й., на 41 г., турски гражданин, за това, че на 14 април 2019 г. през ГКПП - Капитан Андреево, общ.Свиленград, обл. Хасково, в съучастие с Н.А., като съизвършители и при посредствено извършителство чрез С.Р., ирански гражданин, с управлявания от него товарен автомобил, марка „Скания”, и прикачено към него полуремарке, без надлежно разрешително пренесли през границата на страната от Република Турция в Република България, високорисково наркотично вещество – хероин, с общо нетно тегло 286,940 кг, на общо стойност 25 824 600 лева, като предметът на контрабандата е в особено големи размери и случаят е особено тежък - престъпление по чл.242, ал.4, предл. 1, във вр. с ал.2, предл. 1, вр. чл.20, ал.2 от Наказателния кодекс.

препоръчано

По делото е установено, че на 14 април 2019 г., на ГКПП-Капитан Андреево при извършена митническа проверка в пода и тавана на превозвана машина за боядисване, в керамични плочи, били открити 144 найлонови пакета, съдържащи високорисково наркотично вещество, което е реагирало на полевия наркотест на хероин, с общо тегло 286,940 кг на стойност 25 824 600 лева.

Установено е още, че камионът е тръгнал от Техеран и крайната точка за доставка на стоката е била фирма в гр. Пловдив. Получател на пратката с хероин е била фирмата на обвиняемия Н.А. в гр. Пловдив. Два дни преди камиона да пристигне у нас, Н.А. е напуснал пределите на Република България и е бил обявен за международно издирване по линия на Интерпол и с Европейска заповед за арест. Спрямо него са отделени материали от делото, като издирването и разследването по тях продължават. Спрямо шофьора на тежкотоварния автомобил не са събрани доказателства за съпричастност към извършеното престъпление и с постановление на наблюдаващия прокурор спрямо него наказателното производство е прекратено.

Предстои Окръжен съд – Хасково да насрочи разпоредително заседание по делото.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК