BG EN

Прокуратурата проверява тоновете опасни отпадъци край Червен бряг

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Прокуратурата проверява тоновете опасни отпадъци край Червен бряг

15223
на 01.07.2020
Прокуратурата проверява тоновете опасни отпадъци край Червен бряг
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Прокуратурата се заема с незаконните опасни боклуци, струпани в силажна яма на ТКЗС край Червен бряг. В края на май ви показахме над 60 тона отпадъци, загробени под земен насип, съобщава Нова телевизия.

Според експертите балите не са български и са дошли от чужбина. Вероятно са били заровени поне преди 2 години. По мнението на специалистите това са отпадъци от  акумулатори и електроника. 

Първоначалните замервания сочат, че те не са радиоактивни, но все пак са опасни заради киселината, която съдържат.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 76
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК