BG EN

Прокуратурата протестира срещу освобождаването на джигита, убил полицай

ГОРЕЩО
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Недялко Недялков за публичното заличаване на Колтуклиева от ПП: Това е полумъжко деяние, найотициновщина. В момента Сорос изсипва огромни пари у нас, в Сърбия и в Унгария (ВИДЕО) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Психологът д-р Ирена Соколова с експертен анализ - каква е психологията на тълпата и на поколението "Джен Зи": Поколенията са наречени със съответните имена заради родителската безпомощност (ВИДЕО)
Темида

Прокуратурата протестира срещу освобождаването на джигита, убил полицай

24088
преди 6 часа
Прокуратурата протестира срещу освобождаването на джигита, убил полицай
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 05.12.2025 г. Софийска градска прокуратура (СГП) внесе в съда протест срещу определението на Софийски градски съд (СГС) от 04.12.2025 г., с което съдът взе мярка за неотклонение парична гаранция от 5000 лв. спрямо М. В., обвинен за смъртта на полицейски служител, причинена при пътнотранспортно произшествие на 01.12.2025 г. около 04,20 ч. на Северната скоростна тангента в гр. София.

препоръчано

С протеста СГП поиска спрямо обвиняемия да бъде взета най-тежката мярка за неотклонение задържане под стража.

СГП счита, че определението на СГС е неправилно, тъй като не е съобразено с обстоятелствата по делото, обществената опасност на деянието и дееца.

СГП иска Софийски апелативен съд (САС) да подложи на собствен внимателен анализ всички доказателства, да отмени определението на СГС и вместо него да постанови друго, с което да вземе мярка за неотклонение задържане под стража.

Досъдебното производство по случая беше образувано на 01.12.2025 г. и се води в Сектор „Разследване на транспортни престъпления“ към Отдел „Разследване“ при СДВР под ръководството и надзора на СГП.

https://prb.bg/sgp/bg/news/76092-sofiyska-gradska-prokuratura-privleche-obvinyaem-i-go-zadarzha-za-srok-do-72-cha

Днес СГП депозира протест и срещу определението на СГС, с което бе наложена парична гаранция 1 000 лв. на сръбския гражданин B. A., обвинен за пътнотранспортно произшествие с причинена смърт на пешеходец на Северната скоростна тангента на 01.12.2025 г., около 01,40 ч. и поиска спрямо обвиняемия да бъде взета най-тежката мярка за неотклонение задържане под стража.

С прокурорско постановление на двамата обвиняеми е отнето свидетелството за управление на моторно превозна средство до приключване на разследването, наложена им е и забрана да напускат пределите на Република България.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК