BG EN

Пролетното лято се завръща! Слънце ще грее днес, дъждът спира

ЧАС ПИК

Пролетното лято се завръща! Слънце ще грее днес, дъждът спира

10421
на 12.04.2016
Пролетното лято се завръща! Слънце ще грее днес, дъждът спира
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Пролетното лято бавно ще започне да се връща. Днес ще  огрее слънце, а дъждовете ще спрат.

препоръчано

Минималните температури ще са между 6° и 11°, малко по-ниски на места по високите полета на Западна България, споредпрогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към Българската академия на науките (БАН). Днес над западната половина от страната ще се установи слънчево време. Над Източна България облачността ще е променлива, често значителна, в следобедните часове на отделни места ще превали краткотрайно, в североизточните райони е възможно и да прегърми. Вечерта валежите ще спрат, а облачността и там ще се разкъса. Ще продължи да духа слаб западен вятър, който вечерта ще стихне. Дневните температури ще се повишат и максималните ще са между 18° и 23°. Над Черноморието облачността ще е променлива, често – значителна и след обяд на места главно по северното крайбрежие краткотрайно ще превали. Ще духа слаб западен вятър. Максималните температури ще са между 16° и 19°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала. Температурата на морската вода е 10-12°. Над планините в Западна България ще бъде предимно слънчево, докато в Източна облачността ще е по-често значителна, в следобедните часове с краткотрайни валежи от дъжд. Ще духа умерен, по билата и силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 13°, на 2000 метра – около 6°. Атмосферното налягане ще се повиши, ще остане малко по-ниско от средното за месеца.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК