BG EN

Промените в Закона за лекарствените продукти минаха на първо четене

Политика

Промените в Закона за лекарствените продукти минаха на първо четене

9660
на 13.12.2023
Промените в Закона за лекарствените продукти минаха на първо четене
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Народните представители единодушно гласуваха на първо четене промени в Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина.

препоръчано

Измененията предвиждат мерки за преодоляване на случаите на недостиг или липса на лекарствени продукти.

Предвижда се Изпълнителната агенция по лекарствата да предоставя всекидневно на Националния съвет по цени и реимбурсиране свързания код на продуктите, за които се изисква лекарско предписание.

Продуктите, за които не е предоставен код, се изключват от Позитивния лекарствен списък и не се заплащат с публични средства.

Отхвърлено беше предложението на "Възраждане" държавата да гарантира аптеки във всички общински центрове, а където не могат да се открият денонощни, да се поставят автомати за денонощна продажба на основни лекарства.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Новият държавен дълг на прицела на депутатите, от ПБ: Тегленето не е по желание, а по необходимост (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Новият държавен дълг на прицела на депутатите, от ПБ: Тегленето не е по желание, а по необходимост (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 29
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК