BG EN

Простреляха защитен вид лебед

Крими

Простреляха защитен вид лебед

4104
на 17.01.2014
Простреляха защитен вид лебед
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Намерен е ням лебед в Силистренска област, прострелян в лявото крило, съобщиха от Регионалната инспекция по околната среда и водите /РИОСВ/ в Русе. Птицата е открита от жител на село Войново, Кайнарджанска община на Силистренска област.

препоръчано

Служители на общината са предали лебеда на специалисти на инспекцията. Птицата е изпратена в Центъра за рехабилитация и размножаване на редки видове в Стара Загора.

Но там се е наложило да бъде евтанизирана, тъй като не е можело да бъде излекувана. Немият лебед (Cygnus olor) е защитен вид от Закона за биологичното разнообразие.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК