BG EN

Проф. Георги Рачев: Очаква ни разлика от 20° между събота и вторник

ГОРЕЩО

Проф. Георги Рачев: Очаква ни разлика от 20° между събота и вторник

36181
на 14.03.2025
Проф. Георги Рачев: Очаква ни разлика от 20° между събота и вторник
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Между максималните температури в събота и във вторник разликата ще бъде над 20°“.

препоръчано

Това сочи прогнозата на  климатологът проф. Георги Рачев за времето през следващата седмица.

По думите му в събота – 15 март може да паднат местни рекорди по високи температури, защото максималните ще достигнат до 28°-30°. И след това рязко ще стане студено.

„Всичко това се дължи на редуващи се топли и студени фронтове  над Западна Европа“, обясни климатологът.

Той допълни, че някои дървесни видове вече са цъфнали, особено в южните райони, и от това колко ниски ще бъдат минималните температури, ще зависят и пораженията върху тях.

Проф. Рачев обяви още, че е възможно следващата седмица да падне и сняг в западните райони на страната, но все още не се знае колко.

„Гарантирам зима на височина 700-800 метра, особено за тези скиори, които ще искат да направят още няколко спускания“, допълни климатологът.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и "Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 64
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК