ГОРЕЩО
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
Андролова с прогноза: Обмисля се бъдеща коалиция, в която либералите ще бъдат прецакани
МРЕЖАТА ГЪРМИ: Аз не скачам и съм дебел! И съм щастлив, че съм дебел, а не дебил! Няма как да се вържа на про100кики, Асеня, Рашков, Мирчев, Резидента, Мечо гел, Ивилинчо, Копейки и Пепейки...
Известен адвокат ПОКАЗА откровените глупости за бройката на протестиращите и как Манол Пейков, Асен Василев и Белобрадова трансформират геометрията
БЪРЗИ МИСЛИ ЗА ПРОТЕСТА: 50% концерт и 50% митинг. Който сее ветрове, жъне бури и прокуратури
"Хлапетата" започнаха срещата пред препълнения "Парк де Пренс" със самочуствие, докато домакините разчитаха на индивидуалните качества на своите звезди. Първо Ибра изведе отлично Хавиер Пасторе сам срещу Реми Веркутр, но стражът бе на висота. Последва най-чистото положение за седемкратните първенци на Франция в 30-ата минута. Капитанът на отбора Лисандро Лопес се измъкна от Тиаго Силва и от воле с левия крак нацели дясната греда наСалваторе Сиригу. Топката премина цялата голлинията, но отказа да влезе в мрежата на домакините.
В края на първата част Ибра изригна от нищото след лошо организирана атака на Лион и грешка на Лопес. Голмайсторът преодоля с лекота противник, след което качи топката на главата на връхлитащия Матуиди с поредната си асистенция за сезона, която донесе предимството на ПСЖ. Буквално няколко секунди по-късно шведът бе на косъм от 18-ия си гол, но Веркутр спаси.
През втората част ПСЖ пое инициативата, като се организира добре и не остави шансове на своя противник. Момчетата на Анчелоти дори можеха да спечелят много по-убедително, но след пропуски на Жереми Менес, Есекиел Лавеци, Пасторе иКристоф Жале, както и доброто представяне на Веркутр резултатът не се промени. След последният съдийски сигнал "Парк де Пренс" изригна от победата срещу основния си съперник.
Така само за 15 дни от тъмни облаци надвиснали над Анчелоти, въпреки студеното време, утре ще грее слънце на улицата на "парижани". За последните две седмици ПСЖ навакса изоставане от пет точки в Лига 1 и си върна първото място. Отборът има най-доброто нападение с 33 гола и най-добрата защита с 12 допуснати попадения. Ибра е голмайстор на шампионата със 17 гола, а освен това тимът не само спечели групата си в Шампионската лига, ами го направи с рекордните за този сезон 15 точки. Нито един друг от 16-те осминафиналисти не успя да събере същия актив в груповата фаза.
В края на седмицата на ПСЖ предстои поредният изпит при гостуването на Брест, докато Лион приема шампиона Монпелие. препоръчано


