BG EN

Путин не е знаел за новите обвинения срещу Ходорковски, когато го е помилвал

ЧАС ПИК

Путин не е знаел за новите обвинения срещу Ходорковски, когато го е помилвал

5120
на 08.12.2015
Путин не е знаел за новите обвинения срещу Ходорковски, когато го е помилвал
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Русия Владимир Путин не е знаел за новите обвинения срещу Михаил Ходорковски, когато е взел решението за помилването му във връзка с делото за финансови измами, предаде Интерфакс.

препоръчано

Прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че по това време срещу Ходорковски е имало само подозрения, но следователите не са разполагали с тази информация, която сега е станала повод за издирването на бившия шеф на „Юкос“.

По-рано във вторник бе обявено, че руските правоохранителни органи са обявили Ходорковски за издирване. Срещу него са повдигнати обвинения във връзка с убийството на кмета на Нефтеюганск Владимир Петухов.

Петухов е бил убит на 26 юни 1998 година, докато е пътувал към работа. Твърди се, че той е имал конфликт с управляваната от Ходорковски компания „Юкос“, тъй като групата не е плащала местните си данъци. Кметът е искал срещу компанията да бъде образувано углавно дело.
За убийството на Петухов вече е осъден бившият ръководител на отдела за охрана на „Юкос“ Алексей Пичугин.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК