BG EN

ПЪЛЕН ШАШ! Разгадаха езика на кокошките

Бомба

ПЪЛЕН ШАШ! Разгадаха езика на кокошките

22551
на 16.01.2018
ПЪЛЕН ШАШ! Разгадаха езика на кокошките
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Учени от Технологичния институт на американския щат Джорджия са създали преводач от кокоши език на човешки, пише в Scientific American. С помощта на изкуствен интелект специалистите разработили и изпробвали уникален алгоритъм, преобразуващ звуците, които издават кокошките, в подобие на човешка реч. За да бъде проучен езикът на пернатите обаче, се наложило и създаването на база данни с „думите” от техния език. После те били групирани по важност след серия съпоставки.

препоръчано

Учените установили, че кокошките „разговарят” почти по същия начин като хората. Тембърът на произнасяните звуци зависел от външните обстоятелства - в стресови ситуации например птиците почти постоянно повишавали глас.

Първият преводач от кокоши език на човешки анализира поведението на птиците и тяхната „реч”, а освен това съпоставя резултатите в реално време. Преводът се извършва след сигнали, подавани към инсталирани в птицефермите компютри.

По този начин специалистите възнамеряват да повишат шансовете за оцеляване както на порасналите птици, така и на пиленцата, което ще доведе до понижаване на разходите за отглеждането им.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат важни промени в Наказателния кодекс, препитват енергийния министър и шеф на АЕЦ Козлодуй“ за Пети и Шести блок (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат важни промени в Наказателния кодекс, препитват енергийния министър и шеф на АЕЦ "Козлодуй“ за Пети и Шести блок (НА ЖИВО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК