BG EN

ПЪРВО В ПИК! "Гергьовден" настоява за незабавното отстраняване на Надежда Нейнски като посланик в Турция

ГОРЕЩО
Политика

ПЪРВО В ПИК! "Гергьовден" настоява за незабавното отстраняване на Надежда Нейнски като посланик в Турция

32778
на 20.07.2016
ПЪРВО В ПИК! Гергьовден настоява за незабавното отстраняване на Надежда Нейнски като посланик в Турция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Незабавно отзоваване на посланика на в Турция Надежда Нейнски заради поведението й по време на опита за военен преврат в Турция поиска ръководството на "Гергьовден" в отворено писмо до президента Росен Плевнелиев и външния министър Даниел Митов.

препоръчано

Ето какво се казва в овореното писмо:

С настоящото отворено писмо се обръщаме към Вас с настояване – от позициите на служебното Ви положение и народното доверие, с което сте облечени – да изясните един въпрос, по който има обществена тревожност и институционална неяснота.

Поведението на посланик Надежда Нейнски в нощта на 15 юли и последвалите дни на опита за военен преврат в Република Турция, ни тревожи.

От многобройните медийни съобщения и свидетелства на отделни граждани се убеждаваме в доста неадекватното положение на посолството ни в Анкара. Не става дума само за „официални изявления” на посланичката, които – по нейните думи – й били забранени от министър Митов, а за десетките опити на журналисти и граждани да получат информация за това какви мерки предприема посолството за защита живота и интереса на българските граждани, намиращи се по време на размириците в Турция.

Обясненията, които посланик Михайлова даде пред някои медии, будят също тревога. Очевидно нивото на доверие между министър и дипломати е ниво, не предполагащо активни и успешни действия по защита интересите на българските граждани.

Господин Президент, господин министър, отлично знаете, че българските дипломати в чужбина, по отношение на собствените си сънародници, се ползват с незавидна, твърде често направо анекдотична слава. За това има ред свидетелства, в това число и популярни произведения на изкуството и масовата култура. Но случаят с поведението на нашата мисия в Анкара през уикенда надхвърля далеч възможността да останем само на нивото на горчиви остроумия.

Дипломацията не е и не може да бъде използвана като последен пристан за провалени политици, нито за безволеви фигуранти.

Обществото се нуждае от бързо, ясно и точно обяснение и последващи действия.

Ние от ПП „Движение Гергьовден” настояваме Надежда Нейнски да бъде незабавно отзована от поста на посланник в Турция, което ще е  ясен знак, че нейното поведение не е приемливо.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 9 юни: Овенът да не е ревнив и да пътува, Везните да не пропускат семейния секс САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 9 юни: Овенът да не е ревнив и да пътува, Везните да не пропускат семейния секс
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО! Росен Желязков каза пред ПИК TV може ли нещо да ни спъне за еврозоната (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО! Росен Желязков каза пред ПИК TV може ли нещо да ни спъне за еврозоната (ВИДЕО)
ново
Днес: 59
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК