BG EN

ПЪРВО В ПИК: Здравният министър на Радев върна зелените коридори за ваксинация, както му каза проф. Ангелов (ДОКУМЕНТ)

ГОРЕЩО
ЧАС ПИК

ПЪРВО В ПИК: Здравният министър на Радев върна зелените коридори за ваксинация, както му каза проф. Ангелов (ДОКУМЕНТ)

54994
на 18.05.2021
ПЪРВО В ПИК: Здравният министър на Радев върна зелените коридори за ваксинация, както му каза проф. Ангелов (ДОКУМЕНТ)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Здравният министър на Радев върна зелените коридори за ваксинация, както му каза проф. Костадин Ангелов. Това става ясно от последните разяснения по вчерашната заповед на Стойчо Кацаров, която гласеше, че от понеделник до четвъртък ще се ваксинират само хората над 60 години и тези с хронични заболявания.

препоръчано

От сутринта обаче се обяснява, че ще бъдат допускани и други възрастови групи в същия диапазон.

"Здравният министър се вслуша в призива ми и отмени заповедта си за ограничаване на зелените коридори за ваксинация 24 часа, след като я подписа. В редакцията на документа има една нова дума - “ приоритетно”. Това обаче изменя изцяло смисъла на текста. Така свободното ваксиниране ще продължи!", коментира проф. Ангелов след промяната.

Днес няма прессъобщение и нарочно обявен брифинг, на който да се обяви редакцията на заповедта. Затова я качвам ТУК. П.С. Надявам се новото ръководство на МЗ да признае и факта, че ваксинираните хора над 60-годишна възраст са 50% от всички българи с поставени ваксини, посочи още Ангелов.

Както ПИК съобщи вчера, проф. Ангелов на два пъти призова министъра да отмени заповедта за отпадане на зелените коридори, тъй като това ще забави масовата ваксинация, а ваксини има достатъчно.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за втория ден на юли: Ракът да не се разпилява, Лъвът да не пътува, Везните да внимават с документите, които подписват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за втория ден на юли: Ракът да не се разпилява, Лъвът да не пътува, Везните да внимават с документите, които подписват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Журналистът Николай Караколев проговори за агресията на Найо Тицин и обидите от Кирил Петков: Тези хора се държат като клоуни от цирка... (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Журналистът Николай Караколев проговори за агресията на Найо Тицин и обидите от Кирил Петков: Тези хора се държат като клоуни от цирка... (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента