ПЪРВО В ПИК TV: Върховна наглост - Нинова стана адвокат на Елена Йончева, превърна парламента в съд със сълзлива пледоария (ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Лидерката на БСП Корнелия Нинова използва трибуната на Народното събрание, за да изчете декларация в защита на Елена Йончева. Тя превърна парламента в съд със сълзлива пледоария и се превърна в адвокат на обвиняемата за пране на пари депутатка и журналистка. Любопитно е какъв е хонорарът на Нинова, питаха се колеги от другите политически сили.
Според думите на Нинова, действията на Спецпрокуратурата са репресивни и срещу Йончева се упражнява натиск. Изкара я едва ли не втората Иванчева. Покрай гневната защита, вождът от "Позитано" 20 си направи за пореден път грозен пиар, този път с КТБ, като обясни откога и колко много въпроси задава за фалита на банката и политиците с авоари в трезора на беглеца Цветан Василев.
"През 2014 г. беше обявен фалитът на КТБ. През 2017 г. прокурор Иван Гешев обяви, че в модела КТБ са открити връзки с политици, които са получавали нерегламентирани лихви.
Беше повдигнато обвинение на колегата и журналист Елена Йончева. За пет години Елена не е викана, не е разпитвана, за пет години никой около разследването на КТБ не е чувал името на Елена Йончева. Това е политически процес, а не наказателен. Това е репресия за нейната смелост - оградата на границата, "Кумгейт" в Хасково и къщата на един политик в Барселона. Няма да позволим срещу нея да се упражнява натиск", изчете Нинова.
"От днес привличаме и международна подкрепа - изпращаме писма с информация до посолствата на ЕС, до Международната федерация на журналистите, Европейската федерация на журналистите, "Репортери без граници. Истинските виновници за разграбването на КТБ няма да бъдат наказани. Стоят в задкулисието и продължават да разграбват", закани се Нинова.
Упражнението на социалистката е меко казано странно. Като политик с голям опит зад гърба си тя би трябвало да си дава сметка какъв автогол си вкарва. В момента за Елена Йончева думата имат прокуратурата и съда. Когато правораздавателните органи се произнесат, тогава може да се правят коментари, защото преди това думите олекват.