BG EN

Радев: Няма пълен консенсус за декларация за изхода от войната в Украйна

Политика

Радев: Няма пълен консенсус за декларация за изхода от войната в Украйна

30604
на 11.06.2024
Радев: Няма пълен консенсус за декларация за изхода от войната в Украйна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Обща декларация на Б9 няма да има и няма да видите моето име под нея. Това заяви президентът Румен Радев пред медии на срещата на върха в латвийската столица Рига.

препоръчано

Тя е в рамките на регионалния формат за консултации и диалог по въпроси на сигурността. Във формата участват страните членки на НАТО България, Естония, Латвия, Литва, Румъния, Словакия, Унгария, Чехия и Полша. 

"Тази среща на върха е по-различна от всички предишни. Няма да има обща декларация, вместо това ще има заявление на двамата съпредседатели Полша и Румъния, и домакина Латвия, защото няма постигнат пълен консенсус по отношение на текста на такава декларация, най-вече по различните виждания как да бъде постигнат изход от тази война. Има два пътя - единият е с мирни преговори, другият е с допълнителни липсващи материални, финансови и човешки ресурси от НАТО", заяви Радев.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК