ГОРЕЩО
Радев анонсира предстояща среща с Алексадър Вучич
АКЦИЯТА В НЕСЕБЪР: Белезници за шефа на ВиК и заместника му, заковали ги с белязани пари
ВРЕМЕ ЗА ПЛАЖ! Слънцето напича, валежи са възможни следобед само на изток и над планините (КАРТИ)
Паун Цонев в ПИК и "Ретро": Българското здравеопазване – болните носят щастие! Директорите на болници с космически заплати да кажат „мерси“ на Иван Костов
МЪЛНИЯ! Осъдиха окончателно Асен Василев след 4-годишна битка
Здраве
Разкриват допълнителни педиатрични легла заради чакан ръст на болните от COVID деца
5203
на 07.01.2022
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Разкриват нови педиатрични легла преди новата COVID вълба. Това съобщи заместник-министър доц. Георги Йорданов, който ръководи новия Национален пандемичен комитет.
препоръчано
"Имаше съвещание на столичните болници, които имат педиатрични легла. Решихме да се разкрият повече конвенцинални, интензивни и реанимационни легла, защото може би очакваме един повишен брой на деца, които да се разболеят", съобщи доц. Йорданов.
На първо място такива легла ще се открият в София, където има най-много случаи на болни деца. "Притеснени сме, защото вървим към пик на инфекцията, а заетостта на болничните легла в София вече надминава 60%", обясни той.
Ваксината срещу варицела - безплатна и задължителна от юли
5825
преди 3 часа
Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
6320
преди 3 часа
Професор от болница "Александровска" обяви гладна стачка
38652
преди 14 часа


