BG EN

Разследват над 90 души В Русия за връзка с "Ислямска държава"

Европа

Разследват над 90 души В Русия за връзка с "Ислямска държава"

11275
на 28.07.2017
Разследват над 90 души В Русия за връзка с Ислямска държава
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правоохранителните органи на Ингушетия са привлекли под отговорност един участник и пет съучастници за членство в „Ислямска държава“, предава ТАСС.

препоръчано

Още около 90 души са обявени за международно издирване, съобщиха от прокуратурата в Република Ингушетия.
„В 2017 година, в резултат от работата на правоохранителните органи, бе нанесен съществен удар по ресурсовата база на екстремистката бандитска мрежа. Един член на терористичната групировка и пет съучастници на бойците, са привлечени за углавна отговорност. Водят се разследвания срещу десетки лица, които са участвали във въоръжения конфликт в Сирия на страната на Ислямска държава, както и други антиправителствени въоръжени формирования. Към момента седем от тях са осъдени, а 91 са обявени за международно издирване“, уточниха магистратите.

По данни на властите, за последните шест месеца в републиката са регистрирани 54 престъпления от терористичен характер.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 98
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК