BG EN

РБК Дейли: Евро срещу реформи

ЧАС ПИК

РБК Дейли: Евро срещу реформи

6364
на 14.07.2015
РБК Дейли: Евро срещу реформи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 На финалния тур на преговорите между ЕС и Гърция, проточил се 17 часа, се взе решение балканската държава да получи 86 влрд. евро, но само ако се съгласи на строги икономически реформи, пише РБК Дейли, цитиран от Фокус.

препоръчано

Еврогрупата, представена от финансовите си министри, обяви достигането на споразумение с Гърция. Брюксел обеща да предостави на Атина допълнителни 86 млрд. евро за три години. Средствата идват от Европейския стабилизационен механизъм (ESM).

Гърция ще получи обещаните средства единствено ако започне да прилага икономически реформи. Гърция не можа да договори частично опрощаване на външния си дълг, възлизащ на 320 млрд. евро, което се приема за лично поражение на нейния министър-председател Алексис Ципрас. 

На Гърция ще ѝ се наложи да приватизира редица държавни предприятия. Пред нея е поставена целта да събере по този начин 50 млрд. евро. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО) САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК