BG EN

Резервациите за гръцките хотели се топят с 50 000 на ден

ЧАС ПИК

Резервациите за гръцките хотели се топят с 50 000 на ден

5545
на 02.07.2015
Резервациите за гръцките хотели се топят с 50 000 на ден
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Всеки ден туристите, които си резервират място в гръцки хотели за лятната си ваканция, намаляват с по 50 000 души, пише британския вестник „Телеграф”, като се позовава на данни от Асоциацията на гръцките туристически компании.

препоръчано

Една от причините е опасението, че няма да могат да ползват парите си през банкови дебитни и кредитни карти поради банковата ваканция в страната.

Другата- страх от разразяването на стачки и улични протести в разгара на кризата около дълговете на страната и изпадането й във фалит.
Хората от туристическия бранш в страната вече изчисляват с милиарди евро загубите си от ситуацията тази година.

Отделно от това, има сериозен спад и в броя на руските и украински туристи, които по традиция са сред най-многобройните в хотелите на Гърция през лятото.

Наблюдава се и сериозен спад в пътуванията на гръцки граждани зад граница, главно поради липса на пари в брой и блокирането на банковите им карти от финансовата система на страната

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК