BG EN

Река Тунджа в Елхово се прибира в коритото си

Региони

Река Тунджа в Елхово се прибира в коритото си

4696
на 09.02.2015
Река Тунджа в Елхово се прибира в коритото си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Река Тунджа в Елхово бавно се прибира в коритото си, но нивото й остава високо - 387 сантиметра при критични 395 сантиметра, съобщи дежурният към Общинския съвет.

препоръчано

Високите подпочвени води все още заливат в мазетата и дворовете на жителите на крайречната улица и ще бъдат изпомпани, когато водата спадне с още двайсетина сантиметра. Тогава ще започне почистването и дезинфекцията на наводнените участъци около реката, казаха от общината, предаде БТА.

По време бедствието в Елхово и в района не бе допуснато прекъсване на електрозахранването и водоснабдяването. Отворен за движение е наводненият път за село Трънково.

Преди седмица, в резултат на проливните дъждове, река Тунджа заля приземните етажи на около 50 къщи, промишлената зона, градския парк, животинския пазар и животновъдни ферми. Обширни площи обработваема земя продължават да са под вода.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 103
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК