BG EN

Рекордьори! Вадят от лека кола 14 крадци на кабели

ЧАС ПИК

Рекордьори! Вадят от лека кола 14 крадци на кабели

14443
на 12.02.2015
Рекордьори! Вадят от лека кола 14 крадци на кабели
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

14 крадци на калъп бяха заловени в "Опел" комби, съобщиха от полицията в Хасково. Те са на възраст от 13 до 48 г.

препоръчано

Случката, достойна за книгата на рекордите "Гинес", се разиграла между съседната на областния център община Стамболово и с. Царева поляна.

В управляваната от 34-годишен жител на Кърджали лека кола били надиплени като сардели още 13 човека, пише "Труд". На предните седалки, общо с водача, имало още двама, зад тях шестима и петима в багажника.

Освен хората, във возилото имало 5 топа с общо 24 кг задигнат телефонен кабел, плюс инструменти за цяла бригада трудоваци. Шанцовите инструменти, открити във возилото, са 7 лопати, а също ножовка, 2 ножа и чук.

Преди да се натъпчат в "Опел"-а крадците, между които има и трима непълнолетни на 13, 15 и 16 г., разкопали 11 дупки през 15 метра, за да срежат и издърпат далекосъобщителната жица. Сред задържаните лица има петима криминално проявени.

Понеже полицейският участък в Стамболово е малък и не може да побере в килиите си толкова народ, задържаните били отведени в хасковския арест.

"От любопитство лично ще отида на следствения експеримент, за да видя как точно 14 човека могат да се натъпчат в лека кола", коментира с усмивка шефът на ОДМВР-Хасково комисар Ангел Цанков. Първоначално сащисаните служители на реда се почудили дали за всеки случай да не извикат и аварийно-спасителен екип на пожарната, за да разреже приличащия на консерва "Опел".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 121
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК