ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-успешният български сериал "Под прикритие" се оказа и най-скъпата филмова продукция за всички времена у нас. Шестте сезона с мафиотските приключения на Иво Андонов, Куката, Джаро, Косъма и компания са стрували на издържаната от данъкоплатците БНТ малко над 20 милиона лева.
Макар за филм с продължителност от 54 минути лимитът, отпускан от финансовия отдел на държавната телевизия да е 220 000 лева, много от епизодите в последните два сезона са излезли двойно повече.
Именно поради тази Причина продуцентът от страна на БНТ Севда Шишманова упорито отказва да предостави на обществеността точни данни и разбивки колко са стрували епизодите. Поведението й засилва слуховете, че шефката е вършила нередности покрай скритите реклами, които изобилстваха в сериала и особено в последния сезон.
Опозиционно настроение към еднолично взимащата решения Шишманова подмятат, че тя е определяла лично кои фирми и продукти да участват със скрита реклама, като е отбивала едни оферти за сметка на други.
Така например пиците "Доминос" били силово наложени заради близостта на Шишманова с един от шефовете на веригата "Лазгин", макар от друга голяма световна верига да били дали далеч по-добра оферта, твърди столичен седмичник.
На финала на "Под прикритие", излъчен преди 2 седмици със стилна масова прожекция в зала №1 на НДК, Севда Шишманова попреcoли Манджата със самохвалството, обявявайки сериала за най-продавания в света. Разбира се, Севда Шиш. не обяви колко приходи са постъпили в БНТ от продаването на авторските права, но някои подмятат, че това е донесло на държавната телевизия приход от около 2,5 милиона лева - обидно малко на фона на гръмогласното изхвърляне, че "Под прикритие" е по-търсен и желан по света от "Игри на тронове", например.