BG EN

РЕКОРД! 320-метров тиквеник изпекоха в Севлиево

ШАРЕН СВЯТ

РЕКОРД! 320-метров тиквеник изпекоха в Севлиево

10105
на 10.10.2020
РЕКОРД! 320-метров тиквеник изпекоха в Севлиево
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вита баница с тиква, дълга 320 метра, изпекоха в Севлиево, където се провеждат традиционните есенни празници.

препоръчано

Всяка година метрите кори, навити с тиква, са повече. Този път са 320. Местните майстор-готвачи са използвали за приготвянето на тиквеника 75 килограма кори и 160 килограма тиква.

Само за поръсването на баницата са били нужни 15 килограма пудра захар. Тази година по парче от лакомството ще опитат всички деца и възрастни, които ползват социални услуги в община Севлиево.

За първи път ще бъде връчена награда на майсторите, приготвили рекордно дългият десерт.

Чекът на стойност 500 лева е за дългогодишното им старание и майсторлък.

Празниците в Севлиево, чийто символ е тиквата, продължават с изложение на екземпляри с гигантски размери, отгледани в дворовете на стопани от цялата страна.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО) ГОРЕЩА ТЕМА! БСП с твърда позиция за Изборния кодекс - настоява за отлагателен период за сканиращите машини (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК