BG EN

Референдум за нова конституция в Чили

Америка

Референдум за нова конституция в Чили

18741
на 17.12.2023
Референдум за нова конституция в Чили
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Референдум за нова конституция ще се състои днес в Чили.

препоръчано

Това ще бъде втори референдум, на който гражданите ще гласуват за предложение за нов Основен закон. Право на глас имат над 15 млн. души.

Проектът има за цел да замени Конституцията от времето на диктатурата на генерал Аугусто Пиночет, уточнява Ройтерс. Агенцията припомня и че натискът за пренаписване на Конституцията се засили от интензивните протести преди четири години, предизвикани от дълбокото обществено неравенство.

В предложената Конституция е поставен акцент и върху правото на частна собственост, както и строги правила около имиграцията и абортите, пише БНР.

Ако не бъде приета, президентът Габриел Борич каза, че няма да настоява за трето пренаписване, а ще работи за оптимизиране на сегашните предложения.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК