0
15.04.2018
0
4364

Отборите на Рилски спортист и Башкими (Призрен) изиграха полуфинал, който бе достоен за финал, а в крайна сметка напред към битката за титлата в Балканската лига продължават косоварите, които нанесоха на самоковци загуба с точка разлика - 71:72.

Вторият двубой от програмата на Файнъл 4 бе изключително оспорван до финалните секунди, когато на практика се реши и кой ще играе срещу Левски Лукойл в спор за титлата в неделя. Така Рилски няма да има шанс да преследва втори трофей за сезона след спечелената по-рано Купа на България.

Рилецо тръгна слабо и след една част изоставаше с 14:24, но се съвзе и навакса дистанцията до почивката, която дойде при резултат 35:34. Косоварите отново дръпнаха напред в резултата след 30 минути игра за 55:59, а в началото на последната част разликата отново бе близо до двуцифрени показатели и Башкими водеше с 55:63 след 32 минути баскетбол. Домакините намериха сили да обърнат за 67:65, а след като на два пъти повеждаха с точка във финалната минута не успяха да задържат лидерската позиция и отстъпиха със 71:72, пише "Спортал".