Роден национал блести за Хайдук (Сплит) в първенството на Хърватия

0
06.06.2020
0
7059

Бившият защитник на Ботев (Пловдив), националът Кристиан Димитров бе с решителен принос при успеха на тима си Хайдук (Сплит) с 2:1 над отбора на Боби Цонев Интер (Запрешич) в мач от футболния шампионат на Хърватия.

Класен отбор от чужбина с интерес към Кристиан Димитров

Вторият отбор в Турската суперлига Истанбул Башакшехир,...

на 24.05.2019

Димитров донесе успеха на тима си, вкарвайки за крайното 2:1. Цонев започна като титуляр за Интер, но бе заменен в 63-ата минута.

Интер поведе в резултата в 37-ата минута с попадение на Иван Мамут. В 57-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Никола Солдо бе изгонен с директен червен картон. Три минути по-късно Мийо Чаткаш вкара от дузпа и изравни. В 7-ата минута от добавеното време Кристиан Димитров, появил се на терена в 81-ата минута, с глава оформи крайното 2:1.

Хайдук е на второ място в класирането с 48 точки. Интер пък остава на дъното на таблицата със 17 точки. Водач е Динамо (Загреб) с 65 точки.