1
10.09.2019
1
45111

Ирландия победи България с 3:1 в приятелски мач, двубоят се проведе в Дъблин. Родните национали се намират в серия от поражения.

Балъков с любопитно изказване

Селекционерът на българския национален отбор по футбол...

на 08.09.2019

Малко голови положения през първото полувреме.

В 56-ата минута Браун от близка дистанция реализира за 1:0 за домакините. Останаха съмнения, че може да има засада в головата атака, а малко преди това родните "трикольори" поискаха дузпа в ситуация пред вратата на Ирландия, но реферът не посочи бялата точка.

В 67-ата минута Ивелин Попов реализира от дузпа за 1:1. Дузпата дойде след добри действия на Горанов и Краев.

Лонг в 83-ата минута с глава отбеляза за Ирландия - 2:1 в полза на домакините. Колебливи изяви на вратаря Иванов и при гола на Лонг, и при този на Браун.

Колинс в 86-ата минута се разписа от много близка дистанция - 3:1 за Ирландия, заслужена победа за домакините.

ТИТУЛЯРИТЕ:

Ирландия: Марк Травърс, Кристи Сайърс, Джон Игън, Кевин Лонг, Конър Хурихейн, Алан Браун, Алън Джъдж, Джош Кълън, Калъм О’Дауда, Скот Хоган, Ронан Къртис;

Селекционер: Мик Макарти

България: Христо Иванов, Георги Пашов, Кристиан Димитров, Антон Недялков, Иван Горанов, Симеон Славчев, Даниел Младенов, Георги Миланов, Кристиян Малинов, Николай Димитров,  Божидар Краев;

Селекционер: Красимир Балъков

Стадион: "Авива Стейдиъм" (Дъблин, Ирландия)

Главен съдия: Тобиас Велц (Германия)