BG EN

Росен Желязков и народни представители присъстваха на панихида в памет на загиналите по време на Гладомора в Украйна

Политика

Росен Желязков и народни представители присъстваха на панихида в памет на загиналите по време на Гладомора в Украйна

9773
на 24.11.2023
Росен Желязков и народни представители присъстваха на панихида в памет на загиналите по време на Гладомора в Украйна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Председателят на Народното събрание Росен Желязков и народни представители присъстваха на панихида в памет на загиналите по време на Гладомора в Украйна, която беше отслужена в катедралния храм „Света Неделя“ в София. Възпоменателното събитие беше организирано по повод 90-ата годишнина от геноцида срещу украинския народ от посолството на Украйна в България и Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“.

препоръчано

Тук сме, за да се помолим за душите на тези, които загубиха живота си преди 90 години, отбеляза Росен Желязков. Той посочи, че след Втората световна война е имало надежда, че хората са си научили уроците и че е възможно да се установи траен мир. За съжаление, непредизвиканата агресия на Русия срещу Украйна ни опроверга, тя не само отнема човешки животи, но и нарушава основните разбирания на съвременния цивилизован свят, подчерта председателят на Народното събрание.

Днес, когато ние отправяме молитви за паметта и душите на милиони хора, загубили живота си в резултат на един човеконенавистен съветски, комунистически режим, няма как да не отправим укор към авторитаризма, към тоталитаризма, който намира почва и привърженици, и изправя един срещу друг християнски, православни народи, отбеляза Росен Желязков.

Ние сме заели ясна и категорична позиция в подкрепа на нашия братски, християнски и православен украински народ и ще му помагаме всячески дотогава, докато той има нужда от нас, добави председателят на парламента.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК