BG EN

Румен Радев няма да е при папата във Ватикана за 24 май

Политика

Румен Радев няма да е при папата във Ватикана за 24 май

17015
на 12.05.2020
Румен Радев няма да е при папата във Ватикана за 24 май
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Отлага се посещението на президента Румен Радев във Ватикана по случай тържественото отбелязване на делото на светите братя Кирил и Методий и на Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост поради ситуацията в Италия, породена от коронавируса, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

През последните години делегациите от България и Република Северна Македония установиха практиката заедно да отдават почит пред паметта на св. Константин-Кирил Философ.

препоръчано

Президентските институции на двете държави постигнаха съгласие да търсят нова, подходяща и за двете страни дата, на която делегациите от България и Република Северна Македония съвместно да честват в Рим делото на светите братя Кирил и Методий.

Очаква се посещението на делегациите от България и Република Северна Македония да бъде през втората половина на 2020 г., след уточняването на датата с Ватикана.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК