BG EN

Румънската специализирана прокуратура разби фалшификатори на банкови карти

Балкани

Румънската специализирана прокуратура разби фалшификатори на банкови карти

6582
на 10.11.2016
Румънската специализирана прокуратура разби фалшификатори на банкови карти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Прокурорите от румънското Управление по борба с организираната престъпност и тероризма (DIICOT) задържаха седмина членове на организирана престъпна група за международни електронни банкови обири. Те се специализирали в нелегално копиране на банкови карти със скимиращи устройства. Според съобщението на специализираната прокуратура, групата е действала от 2015 година на територията на Румъния, където са се приготвяли устройствата и фалшивите карти, върху които може да се копират откраднати данни, които после се източвали.

препоръчано

Скимиращите устройства се използвали във Франция, Белгия и САЩ, а финансовите операции ставали в САЩ, Тайван, Непал, Филипините. На 9 ноември служители на DIICOT заедно с полиция са обискирали 18 населени места в няколко общини – Арад, Клуж и Муреш, както и в градовете Орадя, Крайова и Сату Маре. Иззето е оборудване и суми в брой. Посочени са 47 души, които са оказвали съдействие на престъпната групировка. Други шестима са с мярка за неотклонение „подписка”. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК