BG EN

Румънските ченгета няма да носят наказателна отговорност, ако стрелят

СВЕТЪТ ДНЕС

Румънските ченгета няма да носят наказателна отговорност, ако стрелят

5998
на 08.10.2016
Румънските ченгета няма да носят наказателна отговорност, ако стрелят
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Румънските полицаи и жандармеристи вече няма да носят наказателна отговорност, когато стрелят срещу престъпници, съобщава информационният сайт „Зиаре”.

препоръчано

Президентът Клаус Йоханис подписа снощи указ за обнародване на закона, внасящ изменения и допълнения в нормативен акт от 1996 г. за режима на огнестрелните оръжия и мунициите. 

В новия закон се посочва, че "използването на оръжие съгласно условията и в ситуациите, предвидени от закона, премахва наказателния характер на проявата и материалната отговорност на персонала на институциите от областта на отбраната, обществения ред и националната сигурност".

В закона се уточнява, че полицаите и жандармеристите ще могат да използват огнестрелно оръжие само след предупреждението: "Не мърдай или ще стрелям!". 

Оръжие може да се употреби и без предупреждение в определени ситуации, като терористични заплахи или вземане на заложници, когато нападателят е въоръжен. 

Законът посочва също, че "този, който е използвал оръжие, е задължен в най-краткия възможен срок да предприеме действия за оказване на първа помощ и медицинска помощ на ранените лица".

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Промените в Изборния кодекс пак вдигат напрежението в Народното събрание, ППДБ опитаха да провалят заседанието (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Промените в Изборния кодекс пак вдигат напрежението в Народното събрание, ППДБ опитаха да провалят заседанието (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК