BG EN

Русе възропта! Не си дава мечките!

Региони

Русе възропта! Не си дава мечките!

3616
на 02.04.2014
Русе възропта! Не си дава мечките!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жива верига от над 50 души, включително майки с деца, спряха преместването на двете мечки от русенския зоокът в Добрич. Опълчението се водеше от трактор с ремарке и кметицата на с. Николово Марийка Генова, пише "Труд".

препоръчано

Те спряха опита на служителите на Министерството на околната среда и фондация “Четири лапи” да приберат мечките от лесопарк “Липник”.

“Не си даваме Бойка и Станди!”, опънаха се от сутринта хората. След петчасови инфарктни преговори с общината, следени от две германски телевизии, представителите на министерството и “Четири лапи” приеха компромисно решение.

Мечките ще останат в зоокъта в Русе, но до два месеца трябва да се разшири клетката им и да се изпълнят минималните условия за обитаване. До края на годината общината трябва да има разрешително за строеж, а след 18 месеца и лицензирана зоологическа градина.

Проблемът е, че в момента Бойка и Станди нямат необходимия по закон терен от поне 150 кв. м за разходки. Другият проблем е, че земеделското министерство още отказва да прехвърли лесопарка на община Русе и тя няма как да построи там истинска зоологическа градина.

Фондация “Четири лапи” е против мечките да живеят в толкова неприемливи според еколозите условия. Местните хора контрираха, че за животните се грижи специален персонал, а местен бизнесмен е поел прехраната им. Станди е на 7,3 години и тежи 300 кг, а сестра му Бойка е 180 кг. И двете мечки са родени в “Липник”.

Новата зоологическа градина ще струва на Русе поне 150 000 лв. и още не е ясно колко и какви животни ще има в нея.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК